Ekonomi

Hyatt mali sonuçları raporlamayı erteledi, ilk çeyrek temettüsünü duyurdu

Hyatt Hotels Corporation’ın hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek ve 2023 tam yıl kazanç raporunun yayınlanmasını ve bugün için planlanan ilgili konferans görüşmesini erteleyeceğini açıklamasının ardından Perşembe günü piyasa öncesi işlemlerde değişmedi.

Gecikmeye rağmen şirket, sistem genelinde müsait oda başına gelirin (RevPAR) benzer mülklerle karşılaştırıldığında dördüncü çeyrekte %9,1 arttığını söyledi. Bu sayı yıl genelinde %17 oranında arttı. Ayrı olarak, şirketin sahip olduğu ve kiraladığı mülklerin müsait oda başına geliri, benzer mülklerle karşılaştırıldığında dördüncü çeyrekte %5,9 ve 2023 yılının tamamında %15,5 artış kaydetti.

Şirket, 2023 yılı için otel odası sayısında, tahminlerine paralel olarak %5,9 oranında net artış elde etti. Hyatt ayrıca 2024’ün ilk çeyreği için hisse başına 0,15 dolar mali temettü dağıtacağını duyurdu.

Şirketin duyurusuna yanıt olarak finansal analistler bunun “cesaret verici bir başlangıç” olduğunu ancak tüm ayrıntıların “daha fazla sabır gerektireceğini” söylediler.

Jefferies analistleri, “Hyatt’ın kazanç duyurusu ve konferans görüşmesi için planlanan zaman, ALG ile ilgili ek nakit dışı muhasebe prosedürleri nedeniyle ertelendi. Ancak şirket, fikir birliği tahminlerine kıyasla beklenenden daha iyi sonuçlar bildirdi.” dedi. “Özellikle RevPAR’da bir artış, beklentilerle uyumlu net birim büyüme (NUG) ve ilk tahminlerimizin altında sermaye getirisi rapor edildi. Her şey dikkate alındığında, duyuruyu ve gecikmeyi hisse senedi için hafif bir olumlu olarak yorumluyoruz. “

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu