Haber

Yunan medyası: Türkiye’yi durdurmak için nükleer silah satın almalıyız

Yunan basını Türkiye’ye karşı “nükleer silah”çıkışta bulundu. “Yunanistan Türkiye’yi engelleyebilir mi?”başlıklı yazısında Türkiye’yi durdurmak için çeşitli önerilerde bulundu.

Yunanistan’ın uluslararası kamuoyunun desteğini kazanması için Türkiye’yi saldırgan olarak göstermenin hayati önem taşıdığını ifade eden Yunan medyası, olası bir çatışma durumunda Atina hükümetinin Yunanistan’ı kurtarmak için Gökçeada, Bozcaada ve Trakya’yı işgal etmesi gerektiğini savundu. diplomatik avantaj elde etmek

Türkiye’yi caydırmanın en ideal yolunun Yunanistan’ın bir dizi nükleer silah ve füze platformuna sahip olması gerektiğinin belirtildiği haberde, “Daha küçük bir ülkenin daha güçlü rakiplerini caydırmasının tek yolu bu. Pakistan’ın nükleere sahip olması Hindistan’ı son derece temkinli yapıyor. Aynı şekilde, İsrail’in nükleer silaha sahip olduğunun bilinmesi Arapları müzakerelere açık bıraktı. Nükleer silahlar Kim Kuzey Kore’de.” Jong-un rejiminin hayatta kalmasını sağlıyor”kelimeler kullanıldı.

Hava ve deniz üstünlüğünün olmaması durumunda yenilginin kesin olacağını yazan Yunan basını, “Yunanistan, 1897’de olduğu gibi, Türk ilerleyişini durdurmak için büyük güçlere yalvaracak”değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu