Haber

Ürdün’de İsrail karşıtı gösterilere katılan 25 kişi gözaltına alındı

Ürdün’de İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla düzenlenen gösterilerde “yasadışı davranışları” nedeniyle 25 kişi gözaltına alındı.

Ürdün Hükümet Sözcüsü ve İletişim Bakanı Muhenned Mubaydin, Ürdün’ün resmi ajansı PETRA’ya yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına başladığı günden bu yana ülke genelinde yaklaşık bir milyon kişinin protesto gösterileri düzenlediğini belirtti.

Saldırıların ilk gününden bu yana hükümetin ifade özgürlüğünü hukuka uygun şekilde koruduğunu belirten Mübaydin, diğer yandan gösteriler sırasında “hukuka aykırı davranışlar, güvenlik güçlerine saldırılar” nedeniyle 25 kişinin gözaltına alındığını belirtti. , kamu ve özel mülkiyete zarar vermek”.

Gözaltıların sayıca sınırlı olduğunu ve ulusal güvenliğe olumsuz yansımaları olan şüpheli kişileri kapsadığını belirten Mübaydin, bu gözaltıların çeşitli siyasi güçlerin örgütlediği hareket ve toplumsal dayanışmayla hiçbir ilgisi olmadığını vurguladı.

Müslüman Kardeşler Örgütü’nün Ürdün’deki siyasi kanadı İslami Emek Cephesi Partisi’nden dün gece yapılan yazılı açıklamada, çeşitli kentlerde düzenlenen Filistin’e destek gösterilerinde onlarca parti üyesi ve aktivistin gözaltına alındığı, durumun açıklandığı belirtildi. kınandı.

İsrail’in Gazze saldırılarını protesto etmek ve Filistin’e destek vermek amacıyla Ürdün’ün çeşitli şehirlerinde sık sık gösteriler yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu