Haber

TFF iddialara son noktayı koydu: Belgelerle gelin

TFF, Süper Lig’in devleri Galatasaray, F.Bahçe ve eski hakem Erman Toroğlu’ndan geçtiğimiz günlerde gelen sert iddialara ilişkin açıklama yaptı.

BELGE İSTEDİLER

TFF’den yapılan açıklamada, bu iddialara ilişkin somut belgelerle TFF’ye ve Başsavcılık’a başvurulması gerektiği belirtildi.

İşte TFF’nin açıklaması;

“Uzun bir geçmişe sahip olan Türkiye Futbol Federasyonu, futbolun etik kurallar çerçevesinde oynanmasına ve kulüpler arasında adil, şeffaf ve tarafsız rekabet koşullarının oluşturulmasına öncelik vermektedir.

Öte yandan bazı futbol paydaşlarının medya aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarına ilişkin kaosu körükleme riski taşıyan açıklamalarını da dikkatle takip ediyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu, ilgili kurullar veya diğer spor Kulüple ilgili herhangi bir iddianın gündeme getirilmesi talep edilirse; Türk futbolunu yapay gündemlerden uzak tutmak, doğrulanmamış haberlerle kamuoyunu meşgul etmemek ve kimseyi zan altında bırakmamak adına; İlgili argümanların somut bilgi ve belgelerle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı ile paylaşılması gerekmektedir. “Söz konusu argümanların ancak yetkili kurumlarca doğruluğu teyit edildikten sonra kamuoyuyla paylaşılabileceğini, Türkiye Futbol Federasyonu olarak gerekli işlemlerin yapılacağını, bu sayede sadece kamuoyunu hedef alan açıklamaların önüne geçileceğini belirtmek isteriz. iftira at.”

habergorele.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu