Teknoloji

Tesla Semi ve Tesla Cybertruck Drag Yarışında! [Video]

Elektrikli otomobil devi Tesla, departmanda tüm istikrarını koruyor. elektrikli kamyon Yarı ve yerini alacak elektrikli kamyonet Cybertruck son yıllarda tanıtılan; Ancak her iki araç da planlandığı gibi yola çıkamadı. Semi’nin ilk teslimatı beş yıl sonra, geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleşirken, Cybertruck üretiminin 2024’ten önce başlamayacağı belirtilmişti.

Şimdi ise bu iki aracın olduğu bir görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu. Görüntüde, neredeyse bir Tesla ve Cybertruck gibi bir drag yarışındaydı karşı karşıya geldiği ortaya çıktı. Ancak görüntülerin devamında bunun bir yarış olmayabileceği anlaşıldı.

Tesla Semi ve Tesla Cybertruck karşı karşıya!

Yukarıdan erişebileceğiniz görselde Tesla’nın Semi ve Cybertruck’ı yan yana getirdiği görüldü. Sosyal medya kullanıcıları da videonun ilk saniyelerinden itibaren görüldüğü üzere bu durumu bir drag yarışı (kapma yarışı) olarak nitelendirdi. Ama devamında Model 3, Model Y, Model S ve Model XTesla araçlarının dahil edilmesi, örneğin

Semi ve Cybertruck bir spor araba gibi performans gösterebilir

Yine de görselde ikilinin bir nevi drag yarışı yaptığını söylemek mümkün. Manzaralarda Semi bir kamyondan daha fazlasıdır oldukça iyi performansAracı daha önce kullananlar, Semi’nin kamyondan çok spor arabaya benzediğini ve benzer şekilde hızlandığını aktardı.

Firma daha önce aracın 0’dan 100 km hıza 20 saniyede çıkabileceğini söylemişti. Otoyollarda kamyonların arkasında mahsur kalanlar bunun oldukça etkileyici olduğunu iddia edebilir. Bir de Semi’nin yüksüz olarak 0’dan 100’e yaklaşık beş saniyede çıktığını söyleyenler var.

Öte yandan Cybertruck’ın hızlanma konusunda da etkileyici olduğunu eklemek gerekiyor. Elon Musk, kamyonet olan aracın bir spor araba gibi yol aldığını belirtiyor. Cybertruck’ın en üst düzey versiyonunun dört motora sahip olması ve 2,5 saniyede 0’dan 100’eçıkmasının beklendiğini de ekleyelim.

Videodan iki araç kafa kafaya gitti; Hatta Yarı’nın Cybertruck’ı geçtiğini görebiliriz. Ama bunun nedeni muhtemelen Cybertruck kullanan kişi kök gazı başarısızlığı . Yine de Semi’nin performansının etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu