Haber

Runtalya’da yaraları saracak adımlar atılacak

Bağış Yap, Runtalya 2km 1 Adım 1 Hayatın koşuşturmacasında kendin ol.

Türkiye’nin en büyük özel girişim spor organizasyonu olan “Uluslararası Runtalya Maratonu” bu yıl daha da büyük bir işbirliği bilincine hizmet etmek için yola çıkıyor. Bu proje ülkemizde bu yıl yapılacak olan ulusal ve uluslararası spor ve farklı etkinliklere öncülük ederek bağış projelerinin oluşturulmasına model olacaktır.

Uluslararası Runtalya Maratonu, Maraton, Yarı maraton, 10 km ve 10 km takım mesafelerine bu yıl 2 km “1 ADIM 1 HAYAT” koşusu ekliyor. 7’den 70’e her vatandaşın katılabileceği AFAD koordinasyonunda afet bağış ve yardım projeleri yürüten Sivil Toplum Kuruluşlarına veya AFAD’a katılımcılara özel hazırlanan hatıra tişörtü ve Madalya takdim edilecek. ücretsiz katılın.

İlk bağış düzenleme kurulundan 1 milyon TL.

Hedef 10 milyon TL bağış

Bu projenin bu yıl ülkemizde yapılacak ulusal ve uluslararası spor etkinliklerine öncülük etmesini ve bağış kampanyaları oluşturmalarında onlara model olmasını dilediğini belirten Özgür Emeklioğlu, “Bu anlamlı projenin öncü bağışını, Uluslararası Runtalya Maratonu’nun organizatörü Turset Proje Yönetimi. Amaçları için yardım toplayan 100’e yakın farklı Sivil Toplum Kuruluşunun bağış kampanyalarını Afetten etkilenen vatandaşlarımız için bağış ve yardım kampanyalarına dönüştürmesini temenni ediyorum.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Antalya Valiliği’nin koordinasyonunda, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Antalya’daki Kurum ve Kuruluşların takviyesiyle gerçekleştirildi.

Antalya halkını ve tüm Türkiye’yi 5 Mart 2023’te gerçekleşecek bu anlamlı koşuya davet ediyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu