Haber

Polisin Burhaniye’deki Bilgilendirme Çalışmaları Takdir Kazandı

Burhaniye ilçesinde dönemin en hareketli günleri yaşanırken, İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin bilgilendirme çalışmaları da takdir topladı. Burhaniye Aromaterapi Festivali ve 4. Kitap Fuarı büyük ilgi görürken, polis bunu fırsata çevirerek binlerce vatandaşı bilgilendirdi.

Burhaniye Aromaterapi Festivali ve akabinde 4. Kitap Fuarı’na ev sahipliği yaparken şimdi de Burhaniye-Ören ​​Turizm, Kültür ve Sanat Festivali’ne hazırlanıyor. Tüm etkinliklerde görev alan polisin çalışmaları takdir topladı. Burhaniye Toplum Merkezli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerine Balıkesir Narkotik Hatalarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlara Teşebbüs Şube Müdürlüğü tarafından da destek verildi. Ören meydanında broşür dağıtan ekipler, yaklaşık 2 bin kişiyi bilgilendirdi. Ayrıca güvenilir internet kullanımı, dijital okuryazarlık, siber zorbalık, dijital bağımlılık ve KADES uygulaması konulu broşürler dağıtıldı.

Ayrıca güvenlik uygulamalarında yakalanan 4 kişi hırsızlıktan tutuklanırken, 3 çalıntı motosiklete de el konuldu. Aranan 19 kişi yakalanırken, 5 tabanca ve 1 tüfek ele geçirildi. Polis uygulamaları da takdir edildi.

Burhaniye’nin en yoğun günlerini yaşadığını anlatan Mehmet Dinç, “Burhaniye dönemin en hareketli günlerini yaşıyor. Düzenlenen olaylar da yoğunluğu artırdı. Polislerimizi her yerde görmek bize güven veriyor. Görev başındaki tüm polislerimize hayırlı olmasını diliyorum. İlçemize hayırlı olsun.” – BALIKESİR

ihsangaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu