Ekonomi

Mudanya Üniversitesi’nin yeni bölümleri için ‘Has’ iş birliği

BURSA (İGFA) – Türkiye’nin en genç üniversitesi olarak eğitime başlayan Mudanya Üniversitesi, tam donanımlı öğrenci yetiştirme gayesiyle Bursa’nın kıymetli şirketleri ile iş birliği protokolleri yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda son protokol Bursa’da bölümünün öncü firmalarından Has Tavuk ile yapıldı. Mudanya Üniversitesi ile Has Tavuk ortasında Mudanya Üniversitesinde açılacak Beslenme ve Diyetetik, E-Ticaret ve Pazarlama ile Dış Ticaret kısımlarında iş birliğini kapsayan protokol imzalandı.

Mudanya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Tosun ile Has Tavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir’in imzaladığı protokol kapsamında, Mudanya Üniversitesi öğrencileri Has Tavuk’ta staj imkanına sahip olacak, birebir vakitte iki kurum ortasında ortak projeler ve araştırmalar gerçekleştirilecek.

Törende konuşan Mudanya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Tosun, dünya üniversitesi olma gayesiyle yol çıktıklarını ve bu maksat doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, bu manada üniversite olarak uygulamalı eğitim ve üniversite-sanayi iş birliğine çok değer verdiklerini söyledi.

Has Tavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir ise, Bursa merkezli Has Tavuk’un 48 ülkeye ihracat yapan, Gürcistan ve Ukrayna’da tesisleri bulunan bir şirket olduğuna dikkati çekti. Besin Ar-Ge’si olan tek şirket olduklarını belirten Aydemir, “Bu merkezimizde çeşitli branşlardan 28 mühendis görev yapıyor. İmzaladığımız protokol ile Mudanya Üniversitesi öğrencilerine kapımız sonuna kadar açık olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu