Haber

Kılıçdaroğlu’nun Maraş’a ilk ziyareti

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk ziyaretini deprem bölgesine yapacağı açıklandı.

Cumhuriyet gazetesinden Sarp Sağkal’ın haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk ziyaretini “Deprem bölgesine gidecek. Kahramanmaraş’ta olacak. Orada acılar hala taze” dedi. Adaylığının açıklanmasının ardından HDP’ye mi yoksa başka bir partiye mi ziyaret olacağı sorusuna Erkek, “Henüz bir program yok. Tek adam rejimine karşı verilen bu demokrasi mücadelesine herkes katılmalı” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından partisinin genel merkezinde tebrikleri kabul etti. Milletvekilleri, “Bir şenlik havası vardı. Başkan da hoştu ve çok heyecanlıydı.”

Partililer genel merkezde ve Meclis’teki kümelenme toplantısında bu yoğunluğu dile getirdiler, “En son yerel seçimleri kazandığımızda böyle bir yoğunluk vardı. Şimdi de benzer bir durum yaşıyoruz. Parti içinde kazanma inancı var” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun artık netleşen bir miting programı ya da il ziyareti olmadığını söyleyen kurmayları, “Sahada daha çok olacak. Grup podyumuna veda etme sebebi budur. Konuşmalarına yaz aylarında olduğu gibi farklı şehirlerde grup toplantıları şeklinde devam edecek. Açıklanacak seçim takvimine göre program netleşecek. Elbette ortak mitingler de olacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu