Haber

Kar Spor İda Ultra Büyük Coşku İle Başladı

25 ülkeden 1014 erkek ve 475 kadın olmak üzere toplam 1489 kişi ultra koşu için start çizgisinde buluştu. Yaş ortalamasının 40 olduğu yarışta en genç katılımcı 13, en tecrübeli sporcu ise 75 yaşındaydı.

Kar Spor İda Ultra aldırış etmedi,

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde 10’a yakın paralimpik sporcu koştu.

Kaz Dağları’nda bu yıl altıncısı düzenlenen Kar Spor İda Ultra, Ayvacık Kaymakamı İlker Eker’in katılımıyla başladı. Sabah saat 07:00’de Çanakkale-Yeşilyurt’ta buluşan sporcular, eşsiz bir çabanın ilk adımlarını attı. Balıkesir-Güre’ye kadar uzanan yürüyüş, Yunan mitolojisine özgü efsaneleriyle ünlü zeytinlikler ve Kaz Dağları’ndan geçerek Aeneas Kültür Rotası’na dokunuyor.

‘Kar Spor İda Ultra’ ile spora ve turizme değer katanlar şöyle sıralanıyor; Kar Spor isim sponsorluğunda Edremit Belediyesi ana sponsorluğunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda DYNAFİT, 2AS, Panthzer, SALEWA, ZÜBER, Hattuşa Vacation Thermal Club, TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Balıkesir Valiliği, Çanakkale Valiliği, Edremit Kaymakamlığı, Ayvacık Kaymakamlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu resmi desteğiyle, Rossist Event.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu