Haber

İYİ Parti Üyesi Koray Aydın, “Beş Çeteyle Tanışın” İddiaları Hakkında Konuştu

İYİ Parti Siyasi İşler Lideri Koray Aydın, ‘Beşli Çete’ ile görüştüğü yönündeki kendi tarafında çıkan haberleri yalanladı.

İYP’nin Altı Masa’dan ayrılmasının arkasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘Beşli Çete’ye yönelik giderek sertleşen söylemlerinin olduğu iddia edildi.

Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde ağır kamu ihaleleri verilen Cengiz, Limak, Kalyon, Kolin ve Makyol şirketlerinden hesap soracağını söylüyordu.

İYİ Parti Siyasi İşler Lideri Koray Aydın, ‘Beş Çete’den Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz ile görüştüğü iddiasını yalanladı; Adli süreç başlatacağını söyledi.

Aydın yaptığı açıklamada şunları söyledi: Karanlık çevrelerce basına ve sosyal medyaya kendimi ve İYİ Parti’yi karalamak için atılan “Beş Çete” temsilcisi ile görüştüğüm iddiaları iftira niteliğindedir ve gerçek dışıdır. İftira atan ve bu iftirayı yayanların hesabı mahkemede sorulacaktır.‘ söz konusu.

Koray Aydın da, “‘Beşli Çete’ kavramını ilk kez ortaya atan ve Türk kamuoyuna mal eden ÂLÂ Parti ve yiğit liderimiz Meral Akşener Hanım.”

İşte o gönderi ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu