Haber

İstismara uğrayan zihinsel engelli kadın intihar etti: Tarikat liderine 26 yıl hapis

İsmailağa Cemaati’ne yakınlığıyla tanınan Uzlet İlim Yayma Derneği lideri “Ali Dilek Sade Hoca Efendi” lakaplı 34 yaşındaki Alperen Sade, 23 yaşındaki zihinsel engelli ED’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. . ED olaydan 15 gün sonra intihar etti. hakkında 3 yıldan 26,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın aktardığı iddianameye göre Alperen Sade, 7 Mart’ta acil servise cinsel saldırıda bulundu. Ailenin polise başvurmasından 10 gün sonra Sade gözaltına alındı. kült lider Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.ED olaydan 15 gün sonra kendi canına kıydı.

Alperen Sade hakkında geçtiğimiz günlerde Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. Sade’nin “cinsel tehdit kullanarak hürriyetten yoksun bırakma” ve “organ sokarak cinsel saldırı” suçlarından cezalandırılması ve 3 yıldan 26,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

UZLET BİLİM DAĞITIM DERNEĞİ

Uzlet İlim Yayma Derneği 2020 yılında Alperen Sade (Ali Rıza Sade Hoca Efendi) tarafından kurulmuştur. Dernek faaliyetlerine devam etmektedir. Alperen Sade’nin kurucu lideri olduğu dernek, çok sayıda çocuğa eğitim veriyor. İsmailağa Cemaati’ne bağlı olan bu dernek, cemaat lideri Mahmut Ustaosmanoğlu için sık sık Kur’an-ı Kerim okuma programları düzenlemektedir.

hamamozuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu