Haber

İmamoğlu ve Çelik, Büyükçekmece Belediyesi’ne yönelik operasyona tepki gösterdi

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

Beylikdüzü Vira Kavşağı’nın açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Büyükçekmece Belediyesi’ne yönelik operasyona tepki gösterdi. İmamoğlu, “İtibarımızı zedelemeye çalışanlar, bu milletten demokrasi tokatı yiyeceklerini göreceklerdir.” CHP İstanbul İl Lideri Özgür Çelik, “İstanbul İl Başkanlığı olarak süreci takip ediyoruz. Bunu zaten biliyorduk. Sadece siyasi rakiple rekabet etmiyoruz, hukuk sistemini kullananlarla da rekabet ettiğimizi biliyoruz” dedi. ve yargı sopası.”

Beylikdüzü Vira Kavşağı’nın açılışına katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Büyükçekmece Belediyesi’ne yönelik operasyona tepki gösterdi. Kurdele kesme töreninde konuşan İmamoğlu, şunları söyledi:

“O TARAFTAN DEMOKRASİ HAMURUNDA YİYECEKLER: Bu sabah öyle anlarda yeni bir algı yaratmak için bunu yapıyorlar. Liderimiz Hasan Akgün’ün Büyükçekmece’de bu kadar ses getirmesi için adımlar atılıyor. Operasyonlar duyuyoruz. Bazı çalışmalar yapılıyor. Buradan anlatayım. Bu ve benzeri girişimlere kalkışanlar, itibarımızı zedelemeye çalışanlar, bu milletin o tarafından demokrasi tokadı yiyeceklerini göreceklerdir. Bu duyguyla liderimiz Hasan Akgün’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. “Onun yanındayız”

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de şöyle konuştu:

“AYNI ZAMANDA HUKUK SİSTEMİNİ VE YARGI ÇUBUĞUNU KULLANANLARA KARŞI REKABET ETTİĞIMIZI DA BİLİYORUZ: Vira kavşağı, Beylikdüzü ve İstanbul’a hayırlı olmasını diliyorum. Dört buçuk yıldır adil, yeşil ve yaratıcı bir İstanbul tasarlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na tüm İstanbullular adına sonsuz ve kalbi şükranlarımı sunuyorum. Değerli liderimizin az önce belirttiği gibi Büyükçekmece Belediyesi’nde şu anda bir operasyon yapılıyor. Bu açılıştan sonra burada parti meclis üyelerimizle birlikte Büyükçekmece Belediyesi’ne gideceğim. İstanbul İl Müdürlüğü olarak süreci takip ediyoruz. Aslında bunu biliyorduk. Biz sadece siyasi bir rakiple rekabet etmiyoruz ve olmayacağız. Kime karşı yarıştığımızı biliyoruz. Ama aynı zamanda kamu kaynaklarıyla rekabet ettiğimizi de biliyoruz. Aynı zamanda medyanın da yüzde 95’iyle rekabet ettiğimizi biliyoruz. Aynı zamanda hukuk sistemini ve yargı sopasını kullananlarla da yarıştığımızı biliyoruz.

İFTİRA KAMPANYALARINA, İFTİRALARA KARŞI MÜCADELE EDİYORUZ: Geçen hafta gördük. İstanbullular bir haftadan fazladır Beykoz’da bir yerin nasıl yok edilebileceğini düşünüyor. Beykoz muhtarı bir açıklama yaparak, ‘Büyükşehir belediyesinin burada böyle bir projesi yok’ dedi. Ancak bir bayan ortaya çıktı; Siyasi rakibimizin yanında “Benim yerim beş yıl önce yıkıldı” dedi. Arazinin nasıl yok edildiğini anlayamadık. Ancak olayın bir kurgu olduğunu tüm İstanbullular biliyor. Geçen hafta da bir reklam ajansıyla birlikte İstanbul’un bir ilçesine otobüs çektiler. Orada otobüs bozukmuş gibi reklam çekmeye çalışırken suçüstü yakalandılar. Bugün Büyükçekmece Belediyesi’ne operasyon düzenliyorlar. Şunu çok iyi biliyoruz; Karalama kampanyalarına ve iftiralara karşı mücadele ediyoruz. Ama 31 Mart’ta yine sizlerle birlikte harika bir cevap vereceğiz. “Ve 2028’e doğru Türkiye’de bu anlayışı hep birlikte değiştireceğiz.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu