Haber

Gaziantep’te sis etkisini sürdürüyor

Gaziantep’te sis etkisini sürdürüyor

GAZİANTEP – Çekya ile hazırlık maçı yapacak olan Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın kamp yaptığı Gaziantep’te 3 gündür sis etkili oluyor.

Türkiye-Çekya maçının oynanacağı Gaziantep’te son 3 gündür, ağır sis tesirli oluyor. Sis nedeniyle sabah saatlerinde görüş arası 40 metreye kadar kentte, öğle saatlerinden itibaren ise sis yoğunluğunu kaybediyor. Sis ile birlikte vakit zaman yağışın da görülürken, kenti perdeleyen sis kartpostallık görünümler da ortaya çıkarıyor. Ulusal ekip heyecanı yaşayan esnaflar ise sisin de keyfini sürüyor.

Gaziantepli deri ustası Arif Karaba, “Bugün hava yağışlı olması nedeniyle kente fazla kişi gelmedi. Sis de çok güzel bir manzara oluşurdu. Bu havada Gaziantep bir başka güzel. Havası daha farklı oldu. Çok güzel olur gezmek için. Ilgın ılgın yağmur yağıyor. Çok keyifli olur” dedi.

Bakırcı ustası Ali Kırat ise, sisin Gaziantep’e çok yakıştığını belirterek, “Hava çok güzel bu gün hava güzel gidiyor. Ne sıcak ne soğuk. Güzel bir hava var. Siste az Antep’e nazaran . Sis kadar biraz daha fazla olmalı tabi. Hoş bir sis var. Antep’e bu türlü havlarda yerli, turist başka, yabancı turisti farklı geliyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu