Haber

Eski Arkansas Valisi Hutchinson, ABD 2024 başkanlık seçimleri için adaylığını resmen açıkladı.

YENİ ABD’de eski Arkansas Valisi Asa Hutchinson (72), 2024 başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin önde gelen adayı olacağını resmen açıkladı.

Bentonville şehrinde halka açık bir konuşma yapan Hutchinson, “Bugün Amerika Birleşik Devletleri başkanlığına aday olduğumu duyuruyorum. Deneyimim, geçmişim ve liderliğim açısından bu başkanlık kampanyasında tek başıma duruyorum.” söz konusu.

Eski Vali, Biden yönetimini ekonomi, suç ve sınır güvenliği gibi konularda eleştirirken, ABD’nin eski Cumhuriyetçi Başkanı Donald Trump’a gelişigüzel bir gönderme yapmadı.

Hutchinson’ın adaylık konuşması, ABD Temsilciler Meclisi üyesi olarak temsil ettiği Bentonville şehrinin sakinlerinin alkışlarıyla desteklendi.

Asa Hutchinson, kariyerinin çoğunu kamu hizmetinde geçirdi, Bush yönetimi sırasında Temsilciler Meclisi’nde federal savcı ve Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi’nin direktörü olarak görev yaptı.

Hutchinson, daha önce 2024 Başkanlık seçimleri için adaylığını açıklayan eski Başkan Donald Trump’ı, kendisine yöneltilen suçlamalar nedeniyle adaylıktan çekilmeye davet ederek, “New York’a getirilen suçlamaları beğenmiyorum. Ama süreç işlemeli. ve hem ceza adaleti sistemimize hem de Başkanlık makamına saygı duymalıyız.” Sözlerini kullandı.

Trump, eski Güney Karolina Valisi Nikki Haley, Ohio’lu iş adamı Vivek Ramaswamy ve Michigan’lı iş adamı Perry Johnson, ABD 2024 başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’den adaylığını resmen açıklayan isimler arasında.

serdivan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu