Teknoloji

Elon Musk’tan şaşırtan yapay zeka açıklaması: Yapay zeka tehdit mi?

Elon Musk, OpenAI’nin ChatGPT’si Kasım ayında piyasaya sürülmeden ve ardından Google’ın Bard ve Microsoft’un yeni Bing sohbet robotları duyurulmadan çok önce yapay zekanın potansiyel yararları ve potansiyel tehlikelerinden sık sık söz ediyordu. Ve şimdi Dubai’deki Dünya Hükümet Zirvesi’nde yapay zekanın yükselişiyle ilgili endişelerini dile getirmeye devam etti.

misk ” Medeniyetin geleceğine yönelik en büyük risklerden biri yapay zekadır.dedi ve devam etti: Hem olumlu hem de olumsuz büyük vaatleri, büyük yetenekleri var. Ama beraberinde büyük tehlikeleri de getiriyor.

İronik bir şekilde Musk, Kasım 2022’de ChatGPT chatbot’u piyasaya süren OpenAI’nin ilk kurucularından biriydi. Ünlü milyarder, 2018’de şirketten ayrıldı. yapay zekadaki gelişmeler: ” Yapay zeka bir süredir geliştiriliyor. Çoğu insan için erişilebilir bir kullanıcı arayüzü yoktu.

Musk, yapay zeka kullanımının düzenlenmesi gerektiğine dair birkaç yıl önce söylediklerini de yineledi ve düzenlemenin geliştirme sürecini yavaşlatabileceğine inandığını ancak bunun uzun vadede işe yarayabileceğine inandığını belirtti: ” Bence bu toplum için arabalardan, uçaklardan veya ilaçlardan daha büyük bir risk.

basiskeleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu