Haber

Develi Kadın Girişimi Kooperatifi’ne Büyükkılıç’tan ziyaret

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Lokal idare hizmetleri kapsamında imza attığı projelerle Türkiye’ye örnek olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç idaresindeki tekrar örneklik teşkil edecek kıymetli bir hizmeti daha Kayseri Valiliği işbirliğinde hayata geçirmeye devam ediyor.

Kadın teşebbüsünü desteklemek ve bayan istihdamına katkı sunmayı amaçlayan Bayan Teşebbüsü Kooperatifleri, Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği’nin takviyeleri ile ilçelerde yaygınlaşmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç Develi ilçesi ziyaretinde Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Develi Bayan Teşebbüsü Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni de ziyaret etti. Ziyarette Büyükkılıç ve Çiçek’e Develi Kaymakamı Mehmet Tunç, Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç ve Develi Belediye Lideri Mehmet Cabbar eşlik etti.

Kooperatif tesisini inceleyen Lider Büyükkılıç ve Vali Çiçek bayan girişimcilerle sohbet ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Ziyarette değerlendirmelerde bulunan Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak Valiliğimiz ve ilçe belediye başkanlarımızla el ele vererek ilçelerimize kadın kooperatiflerimizi kazandırmaya devam ediyoruz. Develi ilçemizde de çalışkan ve fedakâr kadın hemşehrilerimiz kooperatif çatısı altında üretime katkıda bulunuyorlar” dedi.

Üreten her bir ferdi desteklemeyi, hep yanlarında olmayı kendilerine vazife bildiklerini tabir eden Lider Büyükkılıç, “Kayserili her birey üretken ve çalışkandır. Gerekli durumlarda devletimizin desteği ile güçlü adım atmak gerekir. İşte tam bu noktada biz devreye giriyoruz ve üzerimize düşeni yapmaya gayret gösteriyoruz. Kooperatifimiz Develili çalışkan kadınlara hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kadınlar da takviyeleri ve hizmetlerinden ötürü Büyükkılıç ve Çiçek’e teşekkürlerini ilettiler.

Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek, bayan girişimcilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmaletmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu