Haber

CHP’li Özel, İYİ Partili Beker’e: Bir şey söylersem kalbini kırarım

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker’in yerel seçimlere ilişkin açıklamalarına yanıt verdi.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘Yeni Sabah’ programında Beker’in açıklamalarını değerlendiren Özel, “Vatandaşlarımız Adnan Bey’in sözlerine değer veriyor. Bir şey söylersem onun kalbini kırarım. Benim anlayışımda buna karşı bir muhalefet yok. Bizim işimiz hükümete karşı çıkmaktır.” .

Özel, şöyle devam etti: “Seçim sonrasında hem CHP hem de Millet İttifakı olarak sağlıklı bir özeleştiri yapmamız, CHP’nin de kendi özeleştirisini yapıp vatandaşla yüzleşmesi lazım… Varsa… sağlıklı bir özeleştiri olmazsa, sanki Adnan Beker asker arkadaşlarıyla bir kahvehanenin köşesinde kayıt dışı sohbet etmiş gibi olur.” “Sanki değerlendirme yapıyormuşuz gibi özensiz değerlendirmeler yapıyoruz. Kendisine bu tür sözler söyleniyor, bu tür sorular soruluyor veya geçmişte vatandaşın karşısına çıkıp oy isteyen kişilere yakışmayan ifadeler kullanılıyor. “

‘OLMADI DELİYORUM MANSUR YAVAŞ’

Beker, dün TV100’de katıldığı programda, “Seçim işbirliği olacaksa Ankara mutlaka İYİ Parti’ye verilmeli. O gün geldiğinde Sayın Mansur gelip İYİ Parti’nin adayı olacak. 3 ayda olmayacağını nereden biliyoruz, şimdi ‘Ben CHP’den adayım’ diyor. Diyelim ki olmadı Mansur Yavaş. Yarın mesela ‘Ben aday değilim’ dedi. Peki Ankara’da hem CHP’den hem de İYİ Parti’den aday olmayacak mı?” Sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

baglar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu