Haber

Blinken Ziyareti Öncesinde Gergin Anlar! CHP Milletvekili Gökhan Günaydın ile Polis Arasında Park Tartışması

CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın ile polis arasında otelin önüne park etme konusunda tartışma çıktı. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in ziyareti öncesinde yaşanan tartışmada Günaydın’ın, “Bu ülkeye sorun çıkarıyorsam bu ülke ölmüştür” dediği görüldü.

Gazeteci Sevilay Yılman, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in ziyareti öncesinde polisin otelin önünde önlem aldığını belirten Yılman, CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın’dan kapı önüne araç bırakmaması istendiğini söyledi.

Polisin talebine tepki gösteren Gökhan Günaydın, ‘Ben CHP milletvekiliyim, arabamı orada bırakmak sorun yaratıyorsa bu ülkeyi terk edelim. Ben bu ülkede sorun yaratıyorsam bu ülke çoktan ölmüştür. “ABD heyeti bu ülkede sorun yaratıyor olabilir ama ben yapmayacağım” dedi.

Polislerin Gökhan Günaydın’ı tanımadığını söyleyen Sevilay Yılman ise olayla ilgili şunları söyledi: “O da herkes gibi kibarca sordu. ‘Güvenlik açısından aracınızı otoparka çekmemiz gerekiyor’ dedi. altında.’ Ama Gökhan Günaydın bir anda görevden alındı. Ondan sonra kayıt yapabildim.” Hatta videoda milletvekili olduğumu söylediğimde polis kibarca “Tamam efendim” diyerek beni sakinleştirmeye çalıştı.

Sevilay Yılman’ın kaydettiği tartışma anları ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu