Teknoloji

Banyo yaptığı suyu sattı, parasına el koyuldu. Ve şimdi…

TikTok kuşağının, önceki nesillere göre çok farklı eğlence anlayışı ve değer yargıları olduğu tartışılmaz. Bunun bir örneğini de banyo yaptığı suyu şişeleyip satan bir sosyal medya fenomeninin yaşadıklarında görebiliriz.

Belle Delphine isimli, yetişkin içerikleri üreten sosyal medya fenomeni model kız, 2019 yılında, canlı yayın açarak banyo yaptı ve küvetteki suyu şişeleyerek satacağını açıkladı. Bu olay 2019 yılında büyük yankı uyandırırken, medyada da geniş yer buldu ve pek çok gazeteci bu yozlaşmayı artık eleştirmek durumunda kaldı. Yine de Belle 90 bin dolarlık satış yapmayı başardı. Ancak Belle bu rakamı bugüne kadar açıklamamıştı.

PayPal paraya el koydu

Belle 2019’dan beri parasına ulaşmıyordu çünkü PayPal, ödeme servisinin kurallara uymayan cinsel içerikli fiziksel ürün satışından geldiğini öne sürerek paraya el koydu ve hesabı da kapattı. Zira bu “cinsel içerikli su”, hastalık barındırıyor olabilirdi, başka insanlara ciddi hastalıkların bulaşmasına sebep olabilirdi. Herhangi bir ticari lisans, kontrol ve bakanlık onayı olmaksızın satılan cinsel içerikli fiziksel bir ürünün toplum sağlığı için önemli bir risk oluşturduğunu kabul etmek lazım.

Dolayısıyla, fenomen 90 bin dolarını almak için PayPal ile yıllardır mesajlaşıyor, telefonlar açıyor, şikayet dilekçeleri dolduruyordu. Üstelik su dolu şişeleri müşterilerine göndermek için şişe başına 11 dolar da kargo ücreti ödemişti.

Ancak PayPal, nihayet 2024’te ikna oldu ve parayı fenomene ödemeyi kabul etti. Fenomen de sosyal medya hesabından, 90 bin dolarını almayı başardığını duyurdu. Böylece satışın boyutları da ortaya çıkmış oldu, ki 90 bin dolar dünyanın pek çok yerinde önemli bir miktar.

Frengi, AIDS, hepatit, herpes simplex, HPV

Belle Delphine bu olaydan sonra artık cinsel içerikli ürünler satarken, gerekli hijyen koşullarına uymak zorunda olduğunu öğrenmiş midir, şüpheliyiz. Fakat banyo suyunu alıp fantezi dünyasında bu suyla acayip hayaller kuran TikTokçu hayranları arasında hastalığa yakalananlar oldu mu, bilinmiyor.

Bakalım, Belle’nin 90 bin dolar kazandığını duyup gaza gelen başka fenomenler de, bu defa PayPal kullanmadan, banyo suyu veya cinsel çağrışımlı başka vücut sıvılarını satışa çıkarıp yeni tartışmaların kapısını açacak mı?

haberyunak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu