Ekonomi

Aracılıyla kira 7 bin 500 liraya düştü

Ev sahibi Ş.OA, kiracısı MNA’dan yeni kira dönemi için aylık 15 bin lira talep etti. Kiracı ile ev sahibi arasında bu fiyat konusunda anlaşma sağlanamadı. Taraflar bir sonuca varamayınca bahis mahkemeye taşındı. Ardından bir süre önce yürürlüğe giren zorunlu arabuluculuk kuralı yürürlüğe girdi. Yaklaşık 2 hafta süren müzakereler sonunda taraflar anlaşmaya vardı.

1 yıl sonra serbest kalma zorunluluğu

Mutabakat zaptında, “Taraflar, ev sahibi Ş.OA ile kiracı MNA’nın kira sözleşmesini 1 yıl daha devam ettirmesi ve 15 Kasım’dan itibaren kiranın ayda 7 bin 500 lira olarak ödenmesi konusunda anlaşmaya vardı.

Ayrıca taraflar, yenilenen kira süresi sonunda kiracıların, gayrimenkulü kayıtsız şartsız boşaltıp kiralayana teslim edeceklerine dair yazılı taahhüt vermeleri konusunda anlaşmışlardır.” Kiracı MNA ise sonuçtan memnun olduğunu belirtti. “Ev sahibim ile aramızdaki anlaşmazlığı arabuluculuk yoluyla çözdük. Karşı tarafın avukatı ve arabulucumuz bir araya geldi ve ortak noktada anlaştık. Sonuçtan her iki taraf da memnun. Kira güncellemesinin zamanı gelmişti. “Kira güncellemesinin altında bir rakamda anlaştık ve bir yıl sonra evi boşaltmaya karar verdik” dedi.

dalamanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu