Haber

Antalya’da yangın çıktı mı, yangın 2023’te mi söndürüldü? Antalya orman yangını nerede çıktı, yangını kim çıkardı?

Gaziantep, Muğla ve antalya Orman yangınları peş peşe çıktı. Kısa sürede geniş bir alana yayılan yangını hem havadan hem de karadan söndürme çalışmaları sürüyor. antalya ‘da yangın çıktı mı, yangın 2023’te söndürüldü mü? Antalya orman yangını nerede çıktı, yangını kim çıkardı?

ANTALYA’DA ORMAN YANGINI 2023 Mİ?

Türkiye’nin günlerdir uğraştığı orman yangınlarına bir yenisi daha eklendi. Antalya’nın Gaziantep ili Nurdağı, Muğla Menteşe ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın kısa sürede geniş bir alana yayıldı. 3 ilde çıkan yangınlara çok sayıda ekip havadan ve karadan müdahale etmeye devam ediyor. Son günlerde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte orman yangını haberleri de peş peşe gelmeye başladı. Son olarak Gaziantep ve Muğla’da orman yangınları çıktı.

ANTALYA ORMAN YANGINI NEREDE BAŞLADI, SÖNDÜRÜLDÜ MÜ?

Antalya-Isparta’nın Karaot ucundaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 4 uçak, 2 helikopter, 6 sprinkler, 2 ilk müdahale aracı, 2 su tankeri ve çok sayıda yangın söndürme ekipleri alevleri söndürmeye çalışıyor. Grupların havadan ve yerden çıkan yangına müdahalesi devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu