Haber

Afetzedelere destek için Edirne’de “İyilik Yürüyüşü” yapılacak

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden etkilenenlere destek amacıyla geliri AFAD’a bağışlanacak olan Edirne’de “Edirne İyilik Yürüyüşü” yapılacak.

Balkan Ülkeleri Dostluk Kümesi Gençlik ve SporKulüpler Birliği (BUDDER) Lideri Önder Akdağ, kentte bir otelde düzenlenen toplantıda “Adım At Umudu Yaşat” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak isteyenlerin 100 lira bağışlayacağını söyledi. kurbanların yararınadır.

Akdağ, 8. Ülkeler Arası Edirne Maratonu kapsamında düzenlenecek etkinlikle depremlerin iyileşmesine katkı sağlamak istediklerini belirtti.

Etkinliğin Edirne Valiliği ve belediyenin desteğiyle gerçekleştirileceğini kaydeden Akdağ, “Sporun birleştirici gücünü hepimiz biliyoruz. Biz de bu kadim şehre yakışır bir etkinlik gerçekleştirip sosyal sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Dayanışma örneği teşkil eden Edirne İyilik Yürüyüşü’nün gelirinin tamamı depremzedeler için AFAD’a gidecek. dedi.

Edirne Eleme Yürüyüşü etkinliğine kayıtlar www.edirnemaratonu.com adresinden yapılacaktır. Etkinliğin tarihi ve 2 kilometrelik parkur önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu