Teknoloji

A Quiet Place Oyunu Duyuruldu! Bu Yıl Çıkacak

Sinema sektöründen oyun sektörüne uyarlamalara bir yenisi daha ekleniyor. A Quiet Place oyunu duyuruldu. 2024 yılı içerisinde çıkması beklenen A Quiet Place: The Road Ahead ile ilgili detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: PS Plus Extra Haziran 2024 Oyunları Duyuruldu


John Krasinski’nin hem yönetmenliğini yaptığı hem de Emily Blunt ile başrol koltuğunda oturduğu A Quiet Place (Sessiz Bir Yer), 2018 yılında vizyona girmişti. Amerikan yapımı kıyamet sonrası korku türündeki film, kör ama akut bir işitme duyusuna sahip canavarların cirit attığı bir dünyada, hem hayatta kalmak hem de çocuklarını büyütebilmek için mücadele eden bir anne ile bir babanın başından geçenleri anlatıyordu. Bu ay içerisinde üçüncü filmin vizyona bekleniyor iken, Stormind Games tarafından geliştirilen ve Saber Interactive tarafından da yayınlanacak olan A Quiet Place oyunu PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için duyuruldu.

A Quiet Place Oyunu Geliyor: A Quiet Place: The Road Ahead İçin Hazır Olun!

Aslında bu oyun ilk olarak 2021 yılında duyurulmuştu. Ancak o dönemde, iLLOGIKA ve EP1T0ME ortaklığında geliştirilmesine başlanmıştı ve 2022 yılında satışa sunulması planlanıyordu. Şimdi ise geliştirici koltuğunda, Remothered oyunları ile tanıdığımız Stormind Games var.

Bizlere film serisi ile aynı evrende geçen yan senaryolu bir hikayenin sunulacağı oyunda, bir yandan kıyamet sonrası dünyada yaratıklara karşı hayatta kalmak için mücadele eden, bir yandan aile içi çatışmalar ve bir yandan da kendi iç korkuları ile başa çıkmak için çabalayan genç bir kadının rolüne bürüneceğiz.

Oynanış boyunca, bulabildiğimiz basit araçları zekice kullanmaya çalışarak birçok engeli aşmak ve her an burun buruna gelebileceğimiz düşmanlardan sıyrılmak için kullanmak durumunda olacağız. Film serisinde olduğu gibi sessizlik çok büyük rol oynayacak olup, en ufak sesin bile başımıza büyük iş açabileceği söyleniyor. Yani deyim yerindeyse, parmaklarımızın ucunda yürümemiz gerekecek.

Şu anda kesin bir çıkış tarihi bulunmayan A Quiet Place: The Road Ahead, bu yıl içerisinde PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak.

aralik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu